Teslimat ve İade

Teknolidya’dan satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde TeknoLidya’ya başvurarak, iade koşulları dahilinde kargo bedeli ödemeden ücretsiz olarak iade edebilirsiniz. Eğer ürün iade koşullarını karşılamıyorsa ürün adresinize geri gönderilebilir.
 

14 günlük iade sürem doldu, ürünümü iade edebilir miyim?

 

Teknolidya, mesafeli satış yönetmeliğinin 12. maddesinin 1. fıkrasına göre tüketicinin cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimin kendisine ulaştığı tarihten itibaren 14 gün içinde, iade koşulları sağlanması dahilinde bütün bedelleri geri ödemekle yükümlüdür. 14 günü aşan iade talepleri için işlem gerçekleştirilememektedir.

 

Ürünlerin cayma hakkı dahilinde iade alınabilmesi için satın alınan ürünün orijinal kutusunda ve içinde bulunan ambalajlara zarar verilmemiş olması, tüm tamamlayıcı aksesuarlarının yanı sıra, varsa hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerle birlikte aynı anda hasarsız ve eksiksiz gönderilmesi gerekir. Satın alınan yazılım ve/veya oyun CD'si ile beraber satılan ürün paketlerinin içindeki yazılım/oyun CD'sinin açılması halinde, cayma hakkı kapsamında iade alınamaz.


Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği'nin 15/0 maddesi uyarınca; Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallara (her tür dijital içerik, elektronik lisans ürünleri, oyun veya yazılım programları) ilişkin sözleşmelerde cayma hakkı kullanılamaz. Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği ve Kanun hükümlerince; Dijital içerik, elektronik lisans ürünleri, oyun veya yazılım programlarına ilişkin sözleşmelerde üründen kaynaklı bir sorun olmadığı takdirde değişim veya iade mümkün değildir. Alıcının ürünü hatalı satın alınması, üründen vazgeçmesi vb. durumlarda da cayma hakkı kullanılamaz, değişim veya iade talebinde bulunulamaz.
 

İade/arıza başvurusu için kargo kodunu nasıl alabilirim?

 

Ürününüzle ilgili iade/arıza başvurusu yapmadıysanız, “Hesabım – Siparişlerim” menüsünden ilgili siparişinizin yanında bulunan "İade" butonuna tıklayarak talebinizi oluşturabilirsiniz. Başvurunuzun ardından sizinle paylaşılacak kargo kodu ile ürününüzü ücretsiz olarak siparişinizin gönderilmiş olduğu adrese gönderebilirsiniz.
 

Ürünümü gönderdim. İadem ne zaman yapılır?

 

İade formu doldurup geri gönderdiğiniz ürün, iade onayı için bazı incelemelerden geçer. Talebiniz kabul olduğunda para iadeniz, alışverişinizde kullanmış olduğunuz hesabınızın ait olduğu bankaya, iadenizin onaylandığı anda otomatik olarak yapılır.

 

Teknolidya tarafından iade işlemi bankanıza yapıldığı an, hesabınıza tanımlı olan e-posta adresinize işlem detaylarını gösteren bir dekont gönderilir. Bu dekontu içeren e-posta elinize ulaştıysa, Teknolidya tarafından bankanıza yapılan iade ödemesi tamamlanmış demektir. Bankanızın bu tutarı kart veya banka hesabınıza yansıtma süresi ise bankanızın işlem sürecine göre değişkenlik gösterir.
 

Cayma hakkının geçerli olmadığı ürünler şunlardır:


 

Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler,Chipgold,
Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği'nin 15/0 maddesi uyarınca; Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara (her tür dijital içerik, elektronik lisans ürünleri, oyun veya yazılım programları) ilişkin sözleşmelerde cayma hakkı kullanılamaz. Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği ve Kanun hükümlerince; Dijital içerik, elektronik lisans ürünleri, oyun veya yazılım programlarına ilişkin sözleşmelerde üründen kaynaklı bir sorun olmadığı takdirde değişim veya iade mümkün değildir. Alıcının ürünü hatalı satın alınması, üründen vazgeçmesi vb. durumlarda da cayma hakkı kullanılamaz, değişim veya iade talebinde bulunulamaz.
 
 

Cayma hakkının sadece belli koşullarda geçerli olduğu ürünler şunlardır:

 

Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır. Aksi halde iade alınamamaktadır:
 

Her türlü kutulu yazılım ve programlar - DVD, VCD, CD ve kasetlerBilgisayar ve ofis malzemeleriKurulum gerektiren ürünler mutlaka yetkili servis tarafından açılmalı ve kurulumu yapılmalıdır. Yetkili servis dışında açılan ürünler garanti kapsamı dışında kalabilir. Servis kurulumu esnasında üründe sorun tespit edilirse tutanak ile değişim/iade işlemleri yapılabilir.Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olanlardan iadesi alınmaz.
 

Hediye Ürün İadeleri:

 

Teknolidya’da bir ürünün yanında hediye olarak sunulan ürünlerin tek başına iade işlemi yapılamaz. Hediye ürünün iade alınması işlemi ancak ana ürünle birlikte gönderildiğinde gerçekleştirilebilir. Bu yüzden iade işlemi için ana ürünü ve hediye ürünü aynı anda göndermeniz gerekir. Ayrıca ürünleri göndermeden önce her iki ürün için de iade talebi oluşturmalısınız. 
 

Siparişimi iptal ettim. Kargo ücreti geri ödenir mi?

 

Siparişinizi iptal ettiğinizde ödediğiniz kargo ücreti, sipariş tutarınıza eklenerek size geri ödenir.